Baw się i ucz z marką Memobe!
Digitalizacja w biznesie, w urzędach, w szkołach i na uczelniach jest wszechobecna. Oczywiście nie w każdym miejscu w takim samym stopniu, ale nie podlega dyskusji, że w wielu czynnościach wspomaga nas elektronika.
W obecnych czasach wyzwaniem staje się indywidulane podejście, oryginalne i angażujące przekazywanie wiedzy.
Spotkania biznesowe, zebrania członków załogi, szkolenia, konferencje, lekcje czy wykłady na uczelni, aby nie wiały nudą powinny angażować uczestników. Powinny być ciekawe, wyróżniać się i zapadać w pamięć.
Ręczne notowanie, tworzenie grafiki i wykresów pozwala na zaangażowanie w prezentacje, pozwala również na indywidulane podejście do uczestników. Prezentacja z wykorzystaniem takich technik daje uczestnikom poczucie, że są częścią czegoś indywidulanego, że mają wpływ na przebieg i jakość szkolenia, prezentacji czy lekcji.
Idealnym narzędziem do tych celów są flipcharty i akcesoria do nich.
Jeżeli już mowa o flipchartach to warto zwrócić uwagę na produkty marki Memobe, która w sposób kompleksowy zaopatruje we wszystkie narzędzia potrzebne do prezentacji.
Flipcharty
Flipchart jest swojego rodzaju tablicą, która nie wymaga montowania na ścianie. To jest podstawowa różnica, która pozwala nam na bezproblemowe przenoszenie sprzętu do prezentacji. Flipcharty są też skromniejszych rozmiarów co powoduje, iż są bardziej uniwersalne.
Jakie są podstawowe cechy flipchartów i jak z nich korzystać?
Powierzchnia tablicy
Najczęściej jest to powierzchnia suchościeralna. Pozwala ona na pisanie bezpośrednio po tablicy oraz wymazywanie pisanego tekstu czy grafiki. Oczywiście nie wolno po takiej powierzchni pisać markerami trwałymi jak permanentnymi oraz olejowymi. Oczekiwane efekty otrzymamy pisząc markerami suchościeralnym, które możemy łatwo zmazywać z tablicy za pomocą gąbki magnetycznej.
Często powierzchnia tablicy posiada dodatkowo właściwości magnetyczne. Jest to ogromna zaleta, gdyż daje nam więcej możliwości podczas prezentacji, zabawy czy nauki. Dzięki tym właściwościom i zastosowaniu magnesów możemy do tablicy przyczepić dodatkowe materiały jak plakaty, prospekty, zdjęcia itp.
Bardzo ciekawą propozycją jest wykorzystanie szkła hartowanego jako powierzchni dla tablicy. Opcja taka spełnia podstawowe zadanie, czyli można po niej pisać markerami kredowymi lub suchościeralnymi, a piękno szkła i wyjątkowy design stanowi nietuzinkowy element wyposażenia wnętrza.
Konstrukcja
Flipcharty powinny posiadać wytrzymały stelaż, który zapewni nam odpowiednią stabilność podczas użytkowania, a jednocześnie pozwoli na bezproblemowe przenoszenie sprzętu. Wyróżniamy tutaj statyw na trójnogu oraz statyw z kółkami. Kółka mają dodatkową zaletę, gdyż zapewniają szybkie i bezwysiłkowe przemieszczanie sprzętu.
Kolejnym atutem w konstrukcji jest możliwość regulacji wysokości, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem pozwalającym na lepsze dopasowanie tablicy do wysokości osoby z niego korzystającej. Kompletnym zaskoczeniem w tym zakresie jest najnowszy model flipcharta 3w1, który posiada regulację wysokości przystosowaną do osób niepełnosprawnych na wózku inwalidzkim oraz dzieci.
Konstrukcja flipcharta pozwala nam na prezentowanie materiału z wykorzystaniem zarówno powierzchni tablicy jak i na kartkach za pomocą specjalnych bloków do flipchartów. W tym celu konstrukcja flipcharta musi być wyposażona w specjalny uchwyt, pozwalający na zaczepienie bloku. Wykorzystanie kartek z bloku pozwala na powrót do materiału w każdej chwili.
Natomiast, jeżeli prezentacja jest wyjątkowo rozbudowana możemy skorzystać z bonusowej opcji jaką oferuje konstrukcja niektórych flipchartów. Są nimi specjalne wysuwane ramiona, pozwalające na umieszczenie pojedynczych kartek z bloku po bokach flipcharta.
Dobrze jeżeli flipchart jest również wyposażony w półkę na markery. Półka taka pozwala na uporządkowanie przyborów do pisania oraz zapewnia szybki dostęp do nich, bez poszukiwań.
Stikkiesflip
Tak skomplikowana nazwa kryje w sobie najnowsze rozwiązanie w dziedzinie prezentacji i umieszczania informacji. Stikkiesflip to totalnie nowe spojrzenie na zagadnienie, uwalniające jeszcze większe możliwości.
Są to samoprzylepne kartki umieszczone w poręcznym bloku z rączką. Kartki takie możemy wielokrotnie przyklejać i odklejać na gładkich powierzchniach, bez obaw, że pozostawią po sobie ślady kleju. Konstrukcja bloku pozwala również na bezpośrednią prezentację np. na biurku lub poprzez przywieszenie na flipcharcie. Przestrzeń nie jest dla nas ograniczeniem. Blok można zabrać ze sobą wszędzie i korzystać bez względu na pomieszczenie w jakim się znajdujemy. Rozwiązanie może zaskoczyć niejednego przyszłego klienta. Dzięki wykorzystaniu stikkiesflip możemy przeprowadzić ciekawą, angażującą lekcję lub wykład, a dzięki wielorazowemu wykorzystaniu, możemy korzystać z materiałów wielokrotnie.
Blok stikkiesflip jest dostępny w dwóch wersjach: zestaw 4 różnych rozmiarów kartek oraz zestaw kartek w jednym rozmiarze
Markery do tablic
Odwieczne pytanie: jakim markerem pisać po flipchartach?
Pytanie niestety zbyt ogólne, aby można było na nie odpowiedzieć jednoznacznie. Koniecznie należy sprecyzować o jakiej powierzchni mówimy:
- blok do flipcharta – jeżeli mowa o kartkach z bloku do flipcharta, to należy po nich pisać specjalnymi markerami do flipchartów. Dlaczego jest to takie ważne? Marker do bloków flipchart nie przebija na drugą stronę kartki, dzięki czemu prezentowana informacja jest czytelna i wygląda estetycznie. Z tego powodu po kartkach z bloku do flipcharta nie powinniśmy pisać markerami permanentnymi
- powierzchnia flipcharta – w standardzie powierzchnią tą jest powierzchnia suchościeralna. W takim przypadku należy korzystać tylko i wyłącznie z markerów do tablic suchościeralnych, które są zmazywane za pomocą gąbki magnetycznej. W przypadku kiedy mamy do czynienia z powierzchnią szklaną, wachlarz możliwości nam się zwiększa o wykorzystanie markerów kredowych. Jest to niezwykle atrakcyjna możliwość, gdyż markery kredowe występują w zaskakująco szerokiej gamie kolorystycznej.
Marka Memobe wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta, stworzyła ciekawą wersję markerów 2w1, które sprawdzą się podczas pisania zarówno po bloku flipchart jak i po powierzchni suchościeralnej. Dodatkowo dla wygody, każdy marker jest wyposażony w magnes i gąbkę. Dzięki czemu marker mamy zawsze pod ręką, możemy również sprawnie i na bieżąco korygować błędy w prezentowanych informacjach
Zestawy do tablic
Atrakcyjne zestawy z akcesoriami do flipchartów i tablic stanowią świetne rozwiązanie dla każdego użytkownika. Nie musimy kupować wszystkiego osobno i zastanawiać się, czy z całą pewnością mamy niezbędne narzędzia do prowadzenia szkolenia i prezentacji. Ze względu na różne oczekiwana Memobe proponuje trzy rozwiązania:
- zestaw mały, gdzie znajdziemy markery suchościeralne przeznaczone do pisania po tablicach suchościeralnych, ceramicznych i szklanych w czterech podstawowych kolorach, gąbkę magnetyczną oraz magnesy o średnicy 30mm
- zestaw średni, gdzie znajdziemy oprócz elementów z zestawu małego, dodatkowo płyn do czyszczenia tablic suchościeralnych-magnetycznych z powierzchnią lakierowaną lub ceramiczną o pojemności 125ml
- zestaw duży, gdzie znajdziemy oprócz elementów z zestawu średniego, dodatkowo uchwyt do markerów do tablic suchościeralnych-magnetycznych
Płyny do czyszczenia tablic
Podczas użytkowania tablic, a zwłaszcza w intensywnym okresie szkoleniowym, na ich powierzchni mogą pozostawać pozostałości po tuszu z markerów. Oczywiście jest rozwiązanie dla tego problemu. Dla zachowania odpowiedniego stanu powierzchni suchościeralnej należy co jakiś czas czyścić ją z wykorzystaniem specjalnego płynu do tablic. W ofercie marki Memobe znajdziemy płyn o dwóch pojemnościach 250ml i 500ml, do wyboru w zależności od intensywności użytkowania tablicy. Płyn przeznaczony jest do tablic o powierzchniach suchościeralnych lakierowanych lub ceramicznych. Korzystanie z płynu dodatkowo konserwuje powierzchnię i zabezpiecza ją poprawiając właściwości suchościeralne.